Ezam - zamówienia elektroniczne

    • podstrona ezam

 

 

 

EZAMCelem projektu EZAM (system B2B – z ang. Business to Business) było stworzenie systemu opartego na technologii WWW umożliwiającego skoordynowanie działań przedsiębiorstw współpracujących z HEBAN Sp. z o.o. Sp. K. ­– od złożenia zamówienia poprzez sprawdzenie dostępności produktów po wysłanie towaru z fakturą.


 

Działanie programu ukierunkowane jest na maksymalizację korzyści jakie współpracujące przedsiębiorstwa mogą osiągnąć korzystając z dostępnych rozwiązań informatycznych, te z kolei pozwalają na automatyzację wielu procesów, a co za tym idzie na generowanie oszczędności poprzez skrócenie czasu obsługi tych procesów.

System ma za zadanie obsługę zamówień partnerów firmy HEBAN Sp. z o.o. Sp. K., tj.:


 

  • złożenie/przeglądanie/sprawdzanie zamówień;

  • sprawdzanie dostępności produktów;

  • pobieranie wystawionych dokumentów – faktur, raportów, itp.;

  • sprawdzanie rozrachunków;

  • pobieranie cenników, instrukcji, certyfikatów, itp.;

  • sprawdzanie statusu złożonego zamówienia.

.

 

Strona systemu B2B – ezam.heban.net 

Projekt EZAM to nie tylko strona internetowa przez którą nasi kontrahenci mogą składać zamówienia i sprawdzać nasze stany magazynowe ale to również możliwość pełnej automatyzacji procesu zamówień po przez wymianę plików pomiędzy systemem firmy HEBAN a systemem partnera.

Proponujemy dwa sposoby wymiany plików:


 

- pierwszy głównie kierowany do producentów, dostawców, dużych firm które korzystają z wymiany elektronicznej w standardzie EDI (z ang. Electronic Data Interchange) za pośrednictwem operatorów systemów EDI.


 

Komunikaty EDI są technicznym sposobem zapisu komunikacji biznesowej pomiędzy dwiema stronami w ściśle określonym standardzie formatu przesyłanych dokumentów.


 

- drugi głównie kierowany do mniejszych firm, które zamawiają towary w firmie HEBAN polega na instalacji usługi u kontrahenta przesyłającej zamówienie, które zostało wyeksportowane z systemu informatycznego klienta do pliku w ustalonym formacie, bezpośrednio do systemu zamówień firmy HEBAN. 

W obu przypadkach istnieje możliwość wymiany dwukierunkowej: zamówienie - faktura, w ustalonych formatach poglądowych jak PDF i do automatycznych importów jak XML.


 

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z funkcjonowaniem programu.

Krzysztof Klimczyk

IT Solutions Manager


 

Kom: +48 509-020-375

Mail: k.klimczyk@heban.net


 

Projekt został wsparty przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 - "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”. – opis projektu