Materiały termoizolacyjne

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA OCIEPLANIA BUDYNKÓW

Szeroka gama materiałów termoizolacyjnych od najlepszych marek na polskim rynku, pozwala naszym Klientom ocieplić i zaizolować zarówno duże inwestycje (bloki mieszkalne, biurowce), jak i domy prywatne. Wieloletnie doświadczenie doradców technicznych HEBAN w tematyce dociepleń umożliwia dobór najlepszych rozwiązań względem konkretnego typu budynku.

Z naszych izolacji korzystają wykonawcy budowlani i inwestorzy. Zaopatrujemy też składy budowlane w całej Małopolsce.

Zapraszamy do kontaktu w celu nawiązania współpracy.

materiały termoizolacyjne heban

MARKI DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Arbet logo
Climwool logo
Isover logo
Marbet logo
Petralana logo
RockWool logo
Synthos logo
termoizolacje heban
wełna mineralna heban
styropian heban

Izolacja termiczna budynków stanowi jedną z bardziej kluczowych ról w budownictwie. Wynika to energooszczędności, którą zyskujemy dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji budynku. Ową izolację termiczną zapewniają materiały o niskiej przewodności cieplnej. Oprócz dostarczania ciepła w czasie zimy, dobra termoizolacja przyczyni się również do komfortu termicznego latem. Systemy dociepleń są absolutnie niezbędne w niskokosztowej eksploatacji wszelkich budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej czy biurowców. Dodatkowym atutem systemu termoizolacyjnego jest izolacja akustyczna. Profesjonalne materiały izolacyjne w budownictwie powinny być niepalne, odporne na działanie szkodników czy wilgoci. Systemy dociepleń stosuje się do ociepleń stropów, termoizolacji podłóg, izolacji ścian zewnętrznych (rzadziej wewnątrz), jak również rur i kanałów instalacyjnych – zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Rodzaje materiałów termoizolacyjnych dostępne w ofercie HEBAN:

  1. Wełna mineralna – tworzona z surowców pochodzenia mineralnego (piasku kwarcowego czy stłuczki szklanej z recyklingu). Zaletą wełny jest jej ognioodporność i paroprzepuszczalność.
  2. Styropian – popularny materiał termoizolacyjny powstały ze spienionych, poliestrowych granulek. Jego zaletą jest łatwość w montażu, nie wywołuje uczuleń co czyni go w pełni bezpiecznym. Styropian należy do tanich metod izolowania budynków.
  3. Wełna skalna – produkowana z bazaltu czy kruszywa wapiennego. Posiada dobrą wytrzymałość na wyższe temperatury – przydatna głównie na fasady, przy kominkach i przewodach grzewczych.

Cena izolacji termicznej jest zależna od wyboru materiału termoizolacyjnego, marki i dodatkowych akcesoriów użytych przy systemie docieplenia.