Sucha zabudowa

SUCHA ZABUDOWA TO ROZWIĄZANIA O WSZECHSTRONNYM ZASTOSOWANIU W NIEMAL KAŻDYM OBIEKCIE

Oferujemy naszym partnerom biznesowym sprawdzone systemy suchej zabudowy (np. marki RIGIPS): płyty OSB, płyty gipsowo-kartonowe, płyty cementowo-włóknowe, profile, ściany działowe, sufity podwieszane, sufity i ściany do zastosowania zewnętrznego, a także systemy sufitowe o właściwościach izolujących dźwięk, cechujące się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci, wody i ognia. Kompleksowo zaopatrzymy Cię w potrzebne narzędzia i elementy konstrukcyjne.

Sucha zabudowa z HEBAN Kraków została z powodzeniem zastosowana w najbardziej prestiżowych inwestycjach na terenie Małopolski.

Zapraszamy do kontaktu w celu nawiązania współpracy.

płyty gipsowo kratonowe i płyty OSB Kraków

MARKI DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Budmat logo
Knauf logo
Kronospan
Metpol logo
Rigips logo
Siniat logo

Sucha zabudowa np. Rigips pozwala zastąpić tradycyjnie murowane ściany w sposób łatwy, szybki i wygodny. Zaletą systemów jest komfort prowadzenia prac budowlanych (czysta technologia), szybkość montażu, łatwość i precyzja instalowania płyt, a w efekcie uzyskane idealnie gładkich ścian i sufitów. Inwestorzy mogą dzięki suchym systemom dopasować parametry pomieszczenia do indywidualnych wymogów izolacji akustycznej czy ochrony przeciw pożarom. Dzięki lekkiej konstrukcji systemy suchej zabudowy posiadają większe możliwości aranżowania przestrzeni, a dzięki łatwości szybkiego demontażu mogą sprawnie dokonać ponownej aranżacji wnętrza w zgodzie z potrzebami użytkownika.

Głównym przeznaczeniem suchej zabudowy są:

 • ścianki działowe
 • podwieszane sufity
 • wnęki
 • obudowy

Najczęściej używane elementy suchej zabudowy to:

 • płyty OBS
 • płyty kartonowo-gipsowe
 • płyty gipsowo-włóknowe
 • profile
 • narożniki
 • taśmy
 • wkręty


SUCHA ZABUDOWA – KOMFORT PRACY I PERFEKCYJNIE GŁADKIE POWIERZCHNIE

Sucha zabudowa (tzw. suche tynki) to sposób na szybkie wykończenie ścian, bez konieczności stosowania tradycyjnego tynku. Popularne płyty kartonowo-gipsowe, tak charakterystyczne dla tego systemu, są aktualnie jednym z powszechniejszych materiałów na budowie. Sprawdzają się do zastosowania praktycznie w każdym pomieszczeniu, a liczba ich zalet jest naprawdę duża.
 
Jakie są korzyści stosowania suchych tynków? Przede wszystkim czystość prac, komfort ich wykonywania oraz łatwy montaż i obróbka poszczególnych elementów. Atutem jest także lekkość konstrukcji oraz termoizolacja.

Hurtownia suchej zabudowy to miejsce idealne, by zaopatrzyć się w materiały niezbędne do szybkiego i łatwego stworzenia doskonale gładkich ścian czy sufitów. Znajdują się tu także elementy, dzięki którym powstanie niejedna ścianka działowa albo zabudowa poddasza. Z jakich materiałów wykonuje się konstrukcje? Na przykład karton – gips czy płyta OSB. Hurtownia HEBAN Kraków oferuje szeroki wybór materiałów niezbędnych do stworzenia suchej zabudowy. Co dokładnie?

hurtownia płyt wiórowych
Źródło: materiały producenta

HURTOWNIA PŁYT GIPSOWYCH – SUCHE TYNKI WPROST Z KRAKOWA

 Elementy suchej zabudowy są lekkie i łatwe w obróbce, dzięki czemu dają wiele możliwości aranżacyjnych. Z asortymentu, który dystrybuuje HEBAN, czyli małopolska hurtownia płyt OSB, powstanie wiele atrakcyjnych ścianek działowych, podwieszanych sufitów czy też wnęk. I co najważniejsze – w szybkim tempie, bez konieczności rozrabiania zaprawy czy przygotowania tynku.

Dobrym partnerem każdej inwestycji, która przewiduje montaż suchej zabudowy, jest odpowiednio wyposażona hurtownia płyt kartonowo-gipsowych. Kraków, w którym mieści się siedziba HEBAN, jest odpowiednim miejscem na zakupy. Jej bogata oferta pozwala łatwo dopasować suchą zabudowę do indywidualnych wymogów przeprowadzanej inwestycji.

Dobrze zaopatrzona hurtownia płyt gipsowych HEBAN, poza wspomnianymi elementami z karton-gipsu, dystrybuuje także pozostałe materiały, służące do stworzenia suchej zabudowy. Mowa m.in. o płytach gipsowo-włóknowych. Ale to nie wszystko. Wśród asortymentu, który oferuje HEBAN – hurtownia płyt OSB – dostępne są także akcesoria, niezbędne do stworzenia trwałej konstrukcji, takie jak profile, taśmy czy narożniki.

hurtownia płyt osb
Źródło: materiały producenta

HEBAN KRAKÓW – HURTOWNIA PŁYT OSB, KTÓRA STAWIA NA DOSKONAŁE PRODUKTY

Odpowiedni wybór elementów suchej zabudowy jest kluczowy do zadowalającego zaaranżowania przestrzeni. Dlatego małopolska hurtownia płyt wiórowych, kartonowo-gipsowych i OSB, umożliwia zakup materiałów o różnorodnych parametrach. Takich, które znajdą zastosowanie we wnętrzach, na zewnątrz oraz są odporne na wilgoć.

Do dystrybucji trafiają produkty renomowanych producentów. Hurtownia płyt gipsowych HEBAN oferuje suchą zabudowę następujących marek:

 • Budmat Materiały Budowlane – Firma z wieloletnim doświadczeniem produkcyjnym, w której portfolio znajdują się m.in. profile i akcesoria niezbędne do wykonania zabudowy w nowoczesnym systemie suchej zabudowy.
 • Knauf – Globalna marka z silną pozycją na polskim rynku. Dostarcza materiały niezbędne do stworzenia suchej zabudowy z płyt gipsowych czy gipsowo-włóknowych.
 •  Kronospan – Międzynarodowy dostawca wyrobów drewnopodobnych. M.in. dzięki produktom tej firmy można śmiało mówić, że HEBAN to hurtownia OSB.
 • Metpol – Jeden z głównych producentów akcesoriów do suchej zabudowy. Firma stawia sobie za cel dostarczanie klientom sprawdzonych rozwiązań.
 • RIGIPS – Marka produkuje płyty gipsowo-kartonowe i systemy suchej zabudowy. W swoich produktach duży nacisk kładzie na innowacje.
 • Siniat – Producent materiałów budowlanych. W swojej ofercie ma m.in. płyty gipsowo-kartonowe oraz systemy do ścianek działowych czy podwieszanych sufitów.
hurtownia osb
Źródło: materiały producenta

FAQ

 1. Gdzie swoje produkty dystrybuuje HEBAN – hurtownia płyt karton gips?
Kraków to siedziba hurtowni HEBAN, z której pięć dni w tygodniu dostarczamy najlepsze materiały, wspierając inwestycje powstające na terenie całej Małopolski i nie tylko.
 1. Czy w HEBAN dostępne są wyłącznie materiały do suchej zabudowy?
Hurtownia HEBAN oferuje zarówno sprawdzone systemy suchej zabudowy, jak i potrzebne do nich narzędzia czy konstrukcje. Co więcej, bogaty asortyment hurtowni daje możliwość kompleksowego wyposażenia obiektów – od stolarki drzwiowej i płytek ceramicznych, po ceramikę sanitarną.
 1. Czy złożenie zamówienia w HEBAN wiąże się z koniecznością osobistej wizyty w Krakowie, gdzie mieści się hurtownia płyt OSB?
Kraków to na ten moment jedyna siedziba hurtowni HEBAN i serdecznie zapraszamy do niej inwestorów, których traktujemy jako naszych Partnerów. Natomiast wizyta w hurtowni nie jest konieczna do złożenia zamówienia. Można to zrobić telefonicznie, e-mailowo lub przez specjalny formularz.
 1. Czy zakupione towary trzeba przewieźć własnym transportem?
Niekoniecznie. Nasza flota na bieżąco zaopatruje podmioty handlowe i dostarcza zamówienia pod wskazany adres.